Haber Başlıkları
Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Kırgızistan olmak üzere dört farklı ülkeden gelerek ülkemizde misafir olan toplam 90 öğrenci, İstanbul, Ankara, Konya, Çanakkale ve Edirne’yi rehberler eşliğinde gezerek Türkiye’yi tarihiyle ve kültürüyle tanıma fırsatı bulurken, çeşitli kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerle de hoşça vakit geçirdi.
Uluslararası Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, HIV/AIDS ve Biyoetik Bilimsel Toplantısı (13-15 Temmuz 2007, Barcelo Eresin Topkapı Otel / İstanbul) Asal Bilgi Yönetimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından düzenlenen 'Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, HIV/AIDS ve Biyoetik' konusundaki uluslararası bilimsel toplantı, 13-15 Temmuz 2007 tarihlerinde İstanbul Barcelo Eresin Topkapı Otel'de gerçekleştirildi.
Zeytinburnu Belediyesi'nin zabıtaları, ASAL BİLGİ YÖNETİMİ'nin uzman eğitmen kadrosu tarafından 2 aylık eğitimden geçirildi. Diksiyon, Halkla İlişkiler, Moral-Motivasyon gibi seminerlere katılan zabıtalar, düzenlenen muhteşem finalin ardından diplomalarını amirlerinin elinden aldılar. Eğitimin programının finalinde "Hayatın Provası Yok" dersinden önemli mesajlar alan zabıtalar, hem sevinçli hem de hüzünlü dakikalar yaşadılar. Zabıtaların diploma törenine Belediye Başkanı Murat Aydın, başkan yardımcıları da katıldı.
ASAL BİLGİ YÖNETİMİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği "İstanbul Yarışmaları"nı organize ederek başarılı bir çalışmaya daha imza attı. 13 daldaki yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini 21 Mayıs 2006 Pazar günü Feshane'de, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş hanım verdiler. Yarışmacılar daha sonra tekneyle Boğaz turu attılar, gönüllerince eğlendiler.
Kamu personeline eğitim verme konusunda bir marka olma yolunda hızla ilerleyen firmamız, Fatih Belediyesi'nin 650 kişilik personelini de eğitim hizmeti veriyor. Belediye personeli, özellikle halkla ilişkiler, diksiyon ile moral motivasyon derslerinden büyük keyif alıyor.
Kent trafiğinin önemli bir yükünü çektikleri halde cinayetlere kurban giden, kapkaç ve gaspa maruz kalan taksiciler için eğitim seferberliği başlatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve 6 ay sürecek eğitim seferberliğini Asal Bilgi Yönetim üstlendi. İlk etapta 6 bin taksi şoförünü uzman kadrolarımız eğitecek. Taksiciler, kendilerine yönelik "Mesleki Geliştirme ve Uyum Kurslarının" başlatılmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ediyorlar.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilkini düzenlediği "İstanbul Yarışmaları" çerçevesinde genç yeteneklere yeni fırsatlar sunuyor. 13 dalda yarışma düzenleyen Büyükşehir, gençlerin bilgi ve becerilerini göstermelerine imkan sunarken katılımcılara da adeta ödül yağdıracak. İstanbul Yarışmalarının organizasyon işini firmamız yapıyor. Asal Bilgi Yönetim'in; genç dinamik ve deneyimli ekibi, lise ve üniversite öğrencilerinin hünerlerini ortaya koymaları için her türlü kolaylığı sağlıyor. İstanbul Yarışmalarının ödül töreni; Eyüpsultan"daki Feshane"de gerçekleştirilecek.
Vakıflar Genel Müdürlüğü 2006 yılını “VAKIF MEDENİYETİ YILI” olarak ilan etmiştir. Bu yıl içerisinde düzenlenecek olan etkinlikler ile ülkemizde çok güçlü ve köklü bir mirası olan vakıf şuuruna kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmektedir.
Asal Bilgi Yönetimi işbirliği ile Anahtar Eğitim tarafından, Eğitimci-Yazar Ahmet Maraşlı yönetiminde gerçekleştirilen “Evde Okul, Eğitimde Kalite” seminerleri devam ediyor. Çocukların okuma, konuşma, çok yönlü düşünme ve düşünce üretme gibi zihinsel yeteneklerini geliştirerek kendilerini aşmalarını hedefleyen seminer programına, İlköğretim 4-8. sınıflar ve Lise öğrencileri katılabilecektir.